Consiliul Şcolar al Elevilor C.N. "Petru Rareş"


ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU

An şcolar 2016– 2017


Nr. crt.
Clasa
Perioada
Diriginte
Obs.

  1.  
a XII -a N2
12 – 16 septembrie 2016
Ortoanu Petru

Diriginții realizează planificarea elevilor de serviciu și o predau la direcțiune cu o săptămână înainte de data la care este programată clasa.
Tot ei sunt cei responsabili cu monitorizarea efectuării serviciului pe școală pentru clasele pe care le coordonează).


  1.  
a XII-a N1
19 – 23 septembrie 2016
Pop Cristian

  1.  
a XII-a Informatică
26 septembrie – 30 septembrie 2016
Miron Costel

  1.  
a XII-a Filologie
3 – 7 octombrie 2016
Dănilă Leon

  1.  
a XII-a  Ştiinţe Sociale
10 – 14 octombrie 2016
Marian Constantin

  1.  
a XII-a Economic
17 – 21 octombrie 2016
Chiș Ioan

  1.  
a XI-a  Economic
24 – 28 octombrie 2016
Cioban Adriana

  1.  
a XI -a Filologie
31 octombrie – 4 noiembrie 2016
Tofană Maria

  1.  
a XI-a Informatică
7 – 11 noiembrie 2016
Nicula Nelia

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
14 – 18 noiembrie 2016
Pașca Liana

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
21 -25 noiembrie 2016
Măierean Ovidiu

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
28 noiembrie – 2 decembrie
(obs: 30 noiembrie și 1 decembrie – zile libere)
Timaru Ioan

  1.  
a X - a Economic
5 – 9 decembrie 2016
Rus Corina

  1.  
a X-a Filologie 1
12 – 16 decembrie 2016
Magdea Crina

  1.  
a X-a  Filologie 2
19 – 23 decembrie 2016
Balaș Adrian

  1.  
a X-a Informatică
9 – 13 ianuarie 2017
Năstase Delia

  1.  
a X-a Ştiinţe ale Naturii
16 – 20 ianuarie 2017
Horja Liliana

  1.  
a X-a Științe Sociale
23 – 27 ianuarie 2017
Ungur Diana

  1.  
a IX - a Economic
30 ianuarie – 3 februarie 2017
Pop Vasile

  1.  
a IX-a Filologie
13 – 17 februarie 2017
Florean Dora

  1.  
a IX-a Informatică
20 – 24 februarie 2017
Săplăcan Lia

  1.  
a IX-a Ştiinţe ale Naturii
27 februarie – 3 martie 2017
Mureșan Ligia

  1.  
a IX-a Ştiinţe Sociale 1
6 – 10 martie 2017
Florean Filip

  1.  
a IX-a Științe Sociale 2
13 – 17 martie 2017
Laczko Nunuța

  1.  
a XI-a  Economic
20 – 24 martie 2017
Cioban Adriana

  1.  
a XI -a Filologie
27 – 31 martie 2017
Tofană Maria

  1.  
a XI-a Informatică
3 – 7 aprilie 2017
Nicula Nelia

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
10 – 14 aprilie 2017
Pașca Liana

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
2 – 5 mai 2017
Măierean Ovidiu

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
8 – 12 mai 2017
Timaru Ioan

  1.  
a X - a Economic
15 – 19 mai 2017
Rus Corina

  1.  
a X-a Filologie 1
22 – 26 mai 2017
Magdea Crina

  1.  
a X-a  Filologie 2
29 mai – 2 iunie 2017
Balaș Adrian

  1.  
a X-a Informatică
6 – 9 iunie 2017
Năstase Delia

  1.  
a X-a Ştiinţe ale Naturii
12 – 16 iunie 2017
Horja Liliana

Întocmit,
DIRECTOR ADJUNCT,

PROF. EMESE CÎMPEAN
Invitație la concurs:  http://ec.europa.eu/romania/news/20161512_concurs_patanii_povete_proiecte_indraznete_ro


ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU

An şcolar 2015– 2016

Nr. crt.
Clasa
Perioada
Diriginte
Obs.

  1.  
a XII -a Economic
14 – 18 septembrie 2015
Pop Vasile

Diriginții realizează planificarea elevilor de serviciu și o predau la direcțiune cu o săptămână înainte de data la care este programată clasa.
Tot ei sunt cei responsabili cu monitorizarea efectuării serviciului pe școală pentru clasele pe care le coordonează).


  1.  
a XII-a Filologie
21 – 25 septembrie 2015
Florean Dora

  1.  
a XII-a Informatică
28 septembrie – 2 octombrie 2015
Săplăcan Lia

  1.  
a XII-a  Ştiinţe ale Naturii
5 – 9 octombrie 2015
Stanciu Elisabeta

  1.  
a XII-a  Ştiinţe Sociale 1
12 – 16 octombrie 2015
Florean Filip

  1.  
a XII-a  Ştiinţe Sociale 2
19 – 23 octombrie 2015
Laczko Nunuţa

  1.  
a XI-a  Economic
26 – 30 octombrie 2015
Moraru Mariana

  1.  
a XI -a Filologie
2 – 6 noiembrie 2015
Dănilă Leon

  1.  
a XI-a Informatică
9 – 13 noiembrie 2015
Miron Costel

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
16 -20 noiembrie 215
Pop Cristian

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
23 – 27 noiembrie 2015
Ortoanu Petru

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
30 noiembrie – 4 decembrie 2015
Marian Constantin

  1.  
a X-a  Economic
7 – 11 decembrie 2015
Cioban Adriana

  1.  
a X -a Filologie
14 – 18 decembrie 2015
Tofană Maria

  1.  
a X-a Informatică
11 – 15 ianuarie 2016
Nicula Nelia

  1.  
a X-a Ştiinţe ale Naturii 1
18 – 22 ianuarie 2016
Pașca Liana

  1.  
a X-a Ştiinţe ale Naturii 2
25 – 29 ianuarie 2016
Măierean Ovidiu

  1.  
a X-a Ştiinţe Sociale
1 – 5 februarie 2016
Timaru Ioan

  1.  
a IX - a Economic
15 – 19 februarie 2016
Rus Corina

  1.  
a IX-a Filologie 1
22 – 26 februarie 2016
Magdea Crina

  1.  
a IX-a  Filologie 2
29 februarie – 4 martie 2016
Balaș Adrian

  1.  
a IX-a Informatică
7 – 11 martie 2016
Năstase Delia

  1.  
a IX-a Ştiinţe ale Naturii
14 – 18 martie 2016
Horja Liliana

  1.  
a IX-a Ştiinţe Sociale
21 – 25 martie 2016
Ungur Diana

  1.  
a XI-a  Economic
28 martie – 1 aprilie 2016
Moraru Mariana

  1.  
a XI -a Filologie
4 – 8 aprilie 2016
Dănilă Leon

  1.  
a XI-a Informatică
11 – 16 aprilie 2016
Miron Costel

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
18 – 22 aprilie 2016
Pop Cristian

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
4 – 6 mai 2016
Ortoanu Petru

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
9 – 13 mai 2016
Marian Constantin

  1.  
a X-a  Economic
16 – 20 mai 2016
Cioban Adriana

  1.  
a X -a Filologie
23 – 27 mai 2016
Tofană Maria

  1.  
a X-a Informatică
30 mai – 3 iunie 2016
Nicula Nelia

  1.  
a X-a Ştiinţe ale Naturii 1
6 – 10 iunie 2016
Pașca Liana

  1.  
a X-a Ştiinţe ale Naturii 2
13 – 17 iunie 2016
Măierean Ovidiu

  1.  
a X-a Ştiinţe Sociale
20 – 24 iunie 2016
Timaru Ioan







ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ
AN ŞCOLAR 2014 - 2015


Nr. crt.
Clasa
Perioada
Diriginte
Obs.
1.       
a XI -a Economic
15 – 19 septembrie
Pop Vasile


Diriginţii realizează planificarea elevilor de serviciu şi o predau la direcţiune cu o săptămână înainte de data la care este programată clasa.
Tot ei sunt cei responsabili cu monitorizarea efectuării serviciului pe şcoală pentru clasele pe care le coordonează.

2.       
a XI-a Filologie
22  - 26 septembrie
Florean Dora
3.       
a XI-a Informatică
29 septembrie – 3 octombrie
Săplăcan Lia
4.       
a XI-a  Ştiinţe ale Naturii
6 – 10 octombrie
Stanciu Elisabeta
5.       
a XI-a  Ştiinţe Sociale
13 – 17 octombrie
Florean Filip
6.       
a XI-a  Ştiinţe Sociale 2
20 – 24 octombrie
Laczko Nunuţa
7.       
a X-a  Economic
27 – 31 octombrie
Moraru Mariana
8.       
a X -a Filologie
3 – 7 noiembrie
Dănilă Leon
9.       
a X-a Informatică
10 – 14 noiembrie
Miron Costel
10.   
a X-a Ştiinţe ale Naturii 1
17 – 21 noiembrie
Pop Cristian
11.   
a X-a Ştiinţe ale Naturii 2
24 – 28 noiembrie
Ortoanu Petru
12.   
a X-a Ştiinţe Sociale
2 – 5 decembrie
Marian Constantin
13.   
a IX-a  Economic
8 – 12 decembrie
Cioban Adriana
14.   
a IX -a Filologie
15 – 19 decembrie
Tofană Maria
15.   
a IX-a Informatică
5  - 9 ianuarie
Nicula Nelia
16.   
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 1
12 – 16 ianuarie
Paşca Liana
17.   
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 2
19 – 23 ianuarie
Măierean Ovidiu
18.   
a IX-a Ştiinţe Sociale
26 – 30 ianuarie
Timaru Ioan
19.   
a XI -a Economic
9 – 13 februarie
Pop Vasile
20.   
a XI-a Filologie
16 – 20 februarie
Florean Dora
21.   
a XI-a Informatică
23 – 27 februarie
Săplăcan Lia
22.   
a XI-a  Ştiinţe ale Naturii
2 – 6 martie
Stanciu Elisabeta
23.   
a XI-a  Ştiinţe Sociale
9 – 13 martie
Florean Filip
24.   
a XI-a  Ştiinţe Sociale 2
16 – 20 martie
Laczko Nunuţa
25.   
a X-a  Economic
23 – 27 martie
Moraru Mariana
26.   
a X -a Filologie
30 martie – 3 aprilie
Dănilă Leon
27.   
a X-a Informatică
6 – 10 aprilie/SĂ ŞTII MAI MULTE, SĂ FII MAI BUN!
Miron Costel
28.   
a X-a Ştiinţe ale Naturii 1
20 – 24 aprilie
Pop Cristian
29.   
a X-a Ştiinţe ale Naturii 2
27 – 30 aprilie
Ortoanu Petru
30.   
a X-a Ştiinţe Sociale
4 – 8 mai
Marian Constantin
31.   
a IX-a  Economic
11 – 15 mai
Cioban Adriana
32.   
a IX -a Filologie
18 – 22 mai
Tofană Maria
33.   
a IX-a Informatică
25 – 29 mai
Nicula Nelia
34.   
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 1
2 – 5 iunie
Paşca Liana
35.   
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 2
8 – 12 iunie
Măierean Ovidiu
36.   
a IX-a Ştiinţe Sociale
15 – 19 iunie
Timaru Ioan

ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An şcolar 2013– 2014
Nr. crt.
Clasa
Perioada
Diriginte
Obs.

  1.  
a XII-a Economic
23 - 27  septembrie 2013
Cioban Adriana
DIRIGINŢII VOR  REALIZA PLANIFICAREA  SERVICIULUI  PENTRU  PERIOADA  STABILITĂ PENTRU FIECARE CLASĂ ŞI VOR ADUCE LA DIRECŢIUNE  LISTA ELEVILOR PLANIFICAŢI/ZILE. TOT EI VOR MONITORIZA PREZENŢA ELEVILOR (OPEREAZĂ ŞI  ANUNŢĂ DIN TIMP EVENTUALELE SCHIMBĂRI)

  1.  
a XII-a Filologie
30 sept.–4 octombrie 2013
Tofană  Maria

  1.  
a XII-a Informatică
7 – 11 octombrie 2013
Stanciu Elisabeta

  1.  
a XII-a Ştiinţe ale Naturii
14 – 18 octombrie 2013
Prunea Dănuţ

  1.  
a XII-a Ştiinţe Sociale
21 – 25 octombrie 2013
Timaru Ioan

  1.  
a XI - a Economic
28 oct. – 1 noiembrie 2013
Rus Corina

  1.  
a XI-a Filologie 1
4 – 8 noiembrie 2013
Magdea Crina

  1.  
a XI-a  Filologie 2
11 – 15 noiembrie 2013
Moldovan Andrei

  1.  
a XI-a Informatică 1
18 – 22 noiembrie 2013
Mureşan Ligia

  1.  
a XI-a Informatică 2
25 – 29 noiembrie 2013
Nuşfelean Viorel

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii
2 – 6 decembrie 2013
Horja Liliana

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
9 – 13 decembrie 2013
Chiş Ioan

  1.  
a X -a Economic
16 – 20 decembrie 2013
Pop Vasile

  1.  
a X-a Filologie
6 – 10 ianuarie 2014
Florean Dora

  1.  
a X-a Informatică
13 – 17 ianuarie 2014
Săplăcan Lia

  1.  
a X-a  Ştiinţe ale Naturii
20 – 24 ianuarie 2014
Săsărman Alexandra

  1.  
a X-a  Ştiinţe Sociale
27 -  31 ianuarie 2014
Florean Filip

  1.  
a X-a  Ştiinţe Sociale 2
10 – 14 februarie 2014
Laczko Nunuţa

  1.  
a IX-a  Economic
17 – 21 februarie 2014
Moraru Mariana

  1.  
a IX -a Filologie
24 – 28 februarie 2014
Dănilă Leon

  1.  
a IX-a Informatică
3 – 7 martie 2014
Miron Costel

  1.  
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 1
10 – 14 martie 2014
Pop Cristian

  1.  
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 2
17 – 21 martie 2014
Ortoanu Petru

  1.  
a IX-a Ştiinţe Sociale
24 – 28 martie 2014
Marian Constantin

  1.  
a XI - a Economic
31 martie – 4 aprilie 2014
Rus Corina

  1.  
a XI-a Filologie 1
7 – 11 aprilie 2014
Magdea Crina

  1.  
a XI-a  Filologie 2
23 – 25 aprilie 2014
Moldovan Andrei

  1.  
a XI-a Informatică 1
28 aprilie – 2 mai 2014
Mureşan Ligia

  1.  
a XI-a Informatică 2
5 – 9 mai 2014
Nuşfelean Viorel

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii
12 – 16 mai 2014
Horja Liliana

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
19 – 23 mai 2014
Chiş Ioan

  1.  
a X -a Economic
26 – 30 mai 2014
Pop Vasile

  1.  
a X-a Filologie
2 – 6 iunie 2014
Florean Dora

  1.  
a X-a Informatică
9 – 13 iunie 2014
Săplăcan Lia

  1.  
a X-a  Ştiinţe ale Naturii
16 – 20 iunie 2014
Săsărman Alexandra











































































BIROUL EXECUTIV AL CONSILIULUI ȘCOLAR AL ELEVILOR 
AN ȘCOLAR 2013 - 2014

NR. CRT.

NUME ŞI PRENUME

FUNCŢIA

1.     
ŢERMURE BOGDAN
PREŞEDINTE
2.     
ILIŞ IONUŢ
PRIM-VICEPREŞEDINTE
3.     
COCOI ANDREEA
VICEPREŞEDINTE
4.     
AFRIM DENISA
VICEPREŞEDINTE
5.     
MARICA ANDREEA
SECRETAR
6.     

ONUL INGRID
DIRECTOR DEPARTAMENT CONCURSURI ŞCOLARE ŞI EXTRAŞCOLARE
7.     

MIRCEA LILIANA
DIRECTOR DEPARTAMENT CULTURĂ, EDUCAŢIE ŞI PROGRAME ŞCOLARE
8.     
POENAR BIANCA
RELAŢII PUBLICE
9.     
RUS ANCA IOANA
AVOCATUL ELEVULUI

 



 






 


→ Metodologia de organizare și desfășurare a alegerilor 2013 

 

http://consiliulelevilor.org/resurse/Metodologie-alegeri-CNE-2013.pdf




CALENDARUL

ORGANIZÃRII ŞI DESFÃŞURÃRII PROCESULUI ELECTORAL ÎN CONSILIUL ELEVILOR









În temeiul Regulamentului de Organizare şi Funcţionare al Consiliului Naţional al Elevilor, aprobat prin OMECTS 4247/21.06.2010,



Având în vedere Metodologia de organizare şi desfãşurare a procesului electoral pentru funcţia de preşedinte, vicepreşedinte şi secretar din Consiliul Judeţean al Elevilor,



Adunarea Generală a Consiliului Naţional al Elevilor aprobă urmãtoarea structurã a calendarului de organizare şi desfãşurare a procesului electoral, sesiunea 2013- 2014:





·         Promovarea concursului pentru ocuparea funcțiilor CŞE/CJE: 16 septembrie- 14 octombrie



·         Depunerea candidaturilor CŞE: 23 septembrie 14 octombrie



·         Validarea candidaturilor CŞE: 15 16 octombrie



·         Desfãşurarea campaniei electorale CŞE: 16 25 octombrie


·         Sesiuni electorale CŞE: 28 octombrie 1 noiembrie

·         Depunerea candidaturilor CJE: 2 noiembrie 9 noiembrie

·         Validarea candidaturilor CJE: 10 noiembrie

·         Sesiune electorală CJE: 11 noiembrie - 15 noiembrie

·         Depunerea candidaturilor CRE: 18 – 24 noiembrie

·         Validarea candidaturilor CRE: 25 noiembrie

·         Sesiunea electorala CRE: 26 noiembrie 15 decembrie

·         Depunerea candidaturilor CNE: decembrie 2013

·         Campanie electoralã CNE: ianuarie 2014

·         Sesiune electoralã CNE: 1- 9 februarie 2014

 




ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An şcolar 2013– 2014
Nr. crt.
Clasa
Perioada
Diriginte
Obs.

  1.  
a XII-a Economic
23 - 27  septembrie 2013
Cioban Adriana
DIRIGINŢII VOR  REALIZA PLANIFICAREA  SERVICIULUI  PENTRU  PERIOADA  STABILITĂ PENTRU FIECARE CLASĂ ŞI VOR ADUCE LA DIRECŢIUNE  LISTA ELEVILOR PLANIFICAŢI/ZILE. TOT EI VOR MONITORIZA PREZENŢA ELEVILOR (OPEREAZĂ ŞI  ANUNŢĂ DIN TIMP EVENTUALELE SCHIMBĂRI)

  1.  
a XII-a Filologie
30 sept.–4 octombrie 2013
Tofană  Maria

  1.  
a XII-a Informatică
7 – 11 octombrie 2013
Stanciu Elisabeta

  1.  
a XII-a Ştiinţe ale Naturii
14 – 18 octombrie 2013
Prunea Dănuţ

  1.  
a XII-a Ştiinţe Sociale
21 – 25 octombrie 2013
Timaru Ioan

  1.  
a XI - a Economic
28 oct. – 1 noiembrie 2013
Rus Corina

  1.  
a XI-a Filologie 1
4 – 8 noiembrie 2013
Magdea Crina

  1.  
a XI-a  Filologie 2
11 – 15 noiembrie 2013
Moldovan Andrei

  1.  
a XI-a Informatică 1
18 – 22 noiembrie 2013
Mureşan Ligia

  1.  
a XI-a Informatică 2
25 – 29 noiembrie 2013
Nuşfelean Viorel

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii
2 – 6 decembrie 2013
Horja Liliana

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
9 – 13 decembrie 2013
Chiş Ioan

  1.  
a X -a Economic
16 – 20 decembrie 2013
Pop Vasile

  1.  
a X-a Filologie
6 – 10 ianuarie 2014
Florean Dora

  1.  
a X-a Informatică
13 – 17 ianuarie 2014
Săplăcan Lia

  1.  
a X-a  Ştiinţe ale Naturii
20 – 24 ianuarie 2014
Săsărman Alexandra

  1.  
a X-a  Ştiinţe Sociale
27 -  31 ianuarie 2014
Florean Filip

  1.  
a X-a  Ştiinţe Sociale 2
10 – 14 februarie 2014
Laczko Nunuţa

  1.  
a IX-a  Economic
17 – 21 februarie 2014
Moraru Mariana

  1.  
a IX -a Filologie
24 – 28 februarie 2014
Dănilă Leon

  1.  
a IX-a Informatică
3 – 7 martie 2014
Miron Costel

  1.  
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 1
10 – 14 martie 2014
Pop Cristian

  1.  
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 2
17 – 21 martie 2014
Ortoanu Petru

  1.  
a IX-a Ştiinţe Sociale
24 – 28 martie 2014
Marian Constantin

  1.  
a XI - a Economic
31 martie – 4 aprilie 2014
Rus Corina

  1.  
a XI-a Filologie 1
7 – 11 aprilie 2014
Magdea Crina

  1.  
a XI-a  Filologie 2
23 – 25 aprilie 2014
Moldovan Andrei

  1.  
a XI-a Informatică 1
28 aprilie – 2 mai 2014
Mureşan Ligia

  1.  
a XI-a Informatică 2
5 – 9 mai 2014
Nuşfelean Viorel

  1.  
a XI-a Ştiinţe ale Naturii
12 – 16 mai 2014
Horja Liliana

  1.  
a XI-a Ştiinţe Sociale
19 – 23 mai 2014
Chiş Ioan

  1.  
a X -a Economic
26 – 30 mai 2014
Pop Vasile

  1.  
a X-a Filologie
2 – 6 iunie 2014
Florean Dora

  1.  
a X-a Informatică
9 – 13 iunie 2014
Săplăcan Lia

  1.  
a X-a  Ştiinţe ale Naturii
16 – 20 iunie 2014
Săsărman Alexandra

 

 

 

 

 Împreună cu Consiliul Şcolar al Elevilor:

Şedinţa C.Ş.E.din data de 12 decembrie 2012:



Oportunitate participare la tabara internationala Millenium:



Tabara internationala de tineret Millennium 2013
Termen limita de inscriere: 2012-12-17
Tabara internationala de tineret Millennium este un program gratuit adresat tinerilor din lumea intreaga interesati de matematica, stiintele naturii, tehnologia informatiilor si alte stiinte.
Tabara se concentreaza pe aceste teme: stiinta si tehnologia de mediu; schimbari climatice; resurse naturale si energie regenerabila; apa; tehnologia informatiilor si comunicarii si digitalizare; matematica aplicata. Programul include prelegeri, ateliere de lucru, vizite in companii si universitati si activitati sociale si recreative.  Toate cheltuielile (calatorie, cazare, masa, activitatile educationale) sunt acoperite de organizatori.  Tabara va avea loc in vara 2013 in Helsinki, Finlanda.
Cine poate participa:
Toti tinerii nascuti intre 1994 si 1997, interesati de matematica, stinntele naturii, tehnologia informatiilor si alte stiinte. Candidatii trebuie sa cunoasca foarte bine limba engleza, limba de lucru a taberei.
Candidatii selectati vor fi anuntati pe 15 martie 2013.
Data limita pentru inscriere este: 17 decembrie 2012
Documente International Millennium Youth Camp 2013 http://www.technologyacademy.fi/millennium-youth-camp.html ContactTechnology Academy of Finland (TAF) Pohjoises planadi 33A Helsinki, Finland 00100
 Tel: +359 9 6980 410 Email: info@technologyacademy.fi http://www.technologyacademy.fi/index_en.html





Dragii mei,
Azi lansăm startul campaniei "PATRULA DE RECICLARE" pentru anul şcolar 2012 - 2013!





 Sunt mândră să vă anunţ că avem doi reprezentanţi în Consiliul Judeţean al Elevilor:

- Călin Haiduc - avocatul elevului
- Ţermure Bogdan - departamentul Cultură



 COMPONENŢA CŞE 2012:

-ŢERMURE BOGDAN - PREŞEDINTE
- MIRON NICOLETA - VICEPREŞEDINTE
- POENAR BIANCA - VICEPREŞEDINTE
- SZABO ADRIAN - VICEPREŞEDINTE

SECRETAR: HAIDUC CĂLIN

DIRECTORI DEPARTAMENTE:
- RUS ANCA IOANA
- ONUL FARA INGRID
- RUSU COSMIN
- DOBRICAN LIVIA


CANDIDAŢI ÎNSCRIŞI ÎN CURSA PENTRU ŞEFIA CONSILIULUI ŞCOLAR AL ELEVILOR
ANUL ŞCOLAR 2012-2013


CANDIDAŢI ÎNSCRIŞI PENTRU FUNCŢIA DE PREŞEDINTE AL CONSILIULUI ŞCOLAR AL ELEVILOR

HAIDUC CĂLIN - CLASA A XI-A FILOLOGIE
ONUL FARA INGRID - CLASA A IX-A INFORMATICĂ
RUS ANCA - CLASA A X-A FILOLOGIE 1
RUSU COSMIN - CLASA A X-A INFORMATICA
TĂRMURE BOGDAN - CLASA A X-A ŞTIINŢE ALE NATURII







PENTRU FUNCŢIA DE VICEPREŞEDINTE AL CONSILIULUI ŞCOLAR AL ELEVILOR ŞI-AU DEPUS CANDIDATURILE URMĂTORII ELEVI:

- MIRON NICOLETA


- POENAR BIANCA


- SZABO ADRIAN



LUNI, 15 OCTOMBRIE 2012, ÎI PUTEŢI ASCULTA PREZENTÂNDU-ŞI PROIECTELE PENTRU CONSILIU, ÎN  CADRUL CAREULUI ORGANIZAT ÎN CURTEA ŞCOLII (ÎN PAUZA MARE).

ALEGERILE VOR AVEA LOC ÎN DATA DE 16 OCTOMBRIE 2012!

TUTUROR VĂ DORESC MULT SUCCES!!!




Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu